Bakbi Forum Fullsürüm Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > BİLGİSAYAR PROBLEMLERİ ve TEKNOLOJİLERİ > Windows Hosting Wordpress Kalıcı Bağlantılar Ayarları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS: Outlook Expresden Text Dosyası Olarak Veri Aktarma
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Outlook Expresden Text Dosyası Olarak Veri Aktarma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 445
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı volkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Outlook Expresden Text Dosyası Olarak Veri Aktarma
    Gönderim Zamanı: 28 Temmuz 2014 Saat 23:28
Outlook Expresden Text Dosyası Olarak Veri Aktarma

Outlook Expressden Text metin dosyası olarak mail listesi dışa aktarmak.

Genelde Outlook Ekspress'de Dosya seçeneği altında "AL"  "Ver" sekmeleri ile aktarım yapılır.Bu aktarım excell'e yapılır.

Fakat çoğu zaman hata verir.
MAPİ başlatılırken bir hata oluştu, hatası.

Biz Outlook Express'de hata isminde klasör oluşturduk. Gönderdiğimiz miller hata dönüşleri yapıyorsa bu klasöre taşıyoruz.Daha sonra bu mailleri text dosyası olarak alıp kara liste olarak kullanıyoruz.Gitmeyen mailleri mail listemizden eliyoruz.

Gelelim Outlook Expressden text olarak nasıl mail listesi aldığımıza.

Araçlar / seçenekler/ bakım/ depo klasörü sekmelerini sırasıyla tıklayalım.Bize bir adres verecek. Bu adresi kopyalayalım.

Başlat / çalıştır sekmelerini tıklayıp bu adresi yapıştıralım.

Karşımıza outlook veritabanı çıkacak. Burada klasörlerimizi .dbx uzantısıyla bulacağız.  

Örneğin ben Hata.dbx klasörümü burada bulup kopyalayıp masa üstüne taşıyorum. Uzantısını Hata.txt olarak değiştiriyorum ve içine bakıyorum.Bütüm mail adreslerim burada.Fakat başka kodlar ve uzantılarda var.

Email Adres extract isimli programı kullanarak bu text dosyasının içindeki tüm mailleri eleyerek çıkartıyorum.

Düzenleyen volkan - 28 Temmuz 2014 Saat 23:31

İnternet Download Manager Programını İndirip Kurun.Online Filmleri Bu Programla İndirip Seyredebilirsiniz.
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.64 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2009 Web Wiz

Bu Sayfa 0,188 Saniyede Yüklendi.