Bakbi Forum Fullsürüm Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > BİLGİSAYAR PROBLEMLERİ ve TEKNOLOJİLERİ > Site'ye Rss Desteği Eklemek. Siteye Rss Eklemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS: Rss besleme türkçe karakter, utf encoding, sorunu
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Rss besleme türkçe karakter, utf encoding, sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 445
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı volkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Rss besleme türkçe karakter, utf encoding, sorunu
    Gönderim Zamanı: 13 Ocak 2013 Saat 05:23
Rss Besleme Türkçe Karakter, Utf Encoding,  Sorunu,

Rss Encoding Hatası Çözümü:
Sorunun Kimliği: Veri tabanımda verilerim utf olarak kayıtlı. Bu sebepten rss beslemede bazı türkçe karakterleri hatalı alıyorum.

Rss Encoding Utf Sorunun Çözümü: 
  • En başa utf kodlama satırını getirin. Şu kodu :<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
  • Bütün kodlamayı kopyalayın ve bir text dosyasına yapıştırın.
  • Mevcut rss dosyasını (kopyasını aldığınız için) silin.
  • Mevcut dosyayı düzenlediğiniz Front Page veya benzeri tüm programları kapatın.
  • Browser ( İnternet explorer yada Mozilla veya Google Chrome ) Geçmişini tamamen silin.
  • Text dosyasını (içine kod kopyaladığınız) açın
  • Sırasıyla Dosya / Kodlama / Utf-8 i seçit tıkladıktan sonra tekrar dosya / farklı kaydet / rss.asp olarak kaydedin.
  • Rss dosyanıza girdiğinizde kod hatası yok ise karakterlerin düzeldiğini göreceksiniz.
Notlar: Kesinlikle rss dosyanızı notepad dışında birşeyle açmayın, üzerinde işlem yapmayın.

Rss dosyanızın en baştaki dil seçinini veri tabanına göre yapın. Veri tabanı türkçe ise en başta utf değilde türkçe kodlamayı kullanın. Yani şu <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-9"?>

<?xml_version="1.0"_encoding="-Problem

Düzenleyen volkan - 13 Ocak 2013 Saat 05:30

İnternet Download Manager Programını İndirip Kurun.Online Filmleri Bu Programla İndirip Seyredebilirsiniz.
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.64 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2009 Web Wiz

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.