Bakbi Forum Fullsürüm Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > SEO TEKNİKLERİ - DOFOLLOW BACKLİNKLER > Back Link | back link listesi | Bedava Backlink
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS: Seo Tiyoları - Seo Yapma ve Seo Teknikleri
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Seo Tiyoları - Seo Yapma ve Seo Teknikleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 446
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı volkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Seo Tiyoları - Seo Yapma ve Seo Teknikleri
    Gönderim Zamanı: 23 Mart 2010 Saat 05:51
Seo Teknikleri ve Seo Tiyoları

Seo Teknikleri. Seo Hakkında:
Arkadaşlar seo konusunda bilgilerimizi paylaşabileceğimiz ve katılımcı arkadaşlar ile sürekli geliştireceğimiz bir konu açtım.

Arama motorları optimizasyonu yani seo daha basit tabirle arama motorlarında aranılan kelimeye göre önce sayfalanma teknikleri deneyimlerime göre son derece gerçek ve bir okadar da önemli gereklidir.
Dağ başına market açarsanız hiç müşteriniz olmaz iflas edersiniz.Web sayfalarıda bu mantıktadır.Ziyaretçi yoksa site nekadar gösterişli olursa olsun kimse uğramaz dolayısıylada kimseye yarar sağlamaz.
Seo Olarak Neler Yapabiliriz: | Seo Hakkında | Seo Nasıl Yapılır | Seo Teknikleri
Seo konusunda en önemli olay title yani sayfa adıdır.Sayfalara mutlaka isim vermeliyiz.Ziyaretçiler ve google bizi bu isimle bulur.
  1. Title: Sayfa ismi çok önemlidir.  <Title> Film Anlatımları | Film Konuları | Film Yorumları </title>   gibi. 
  2. Description: Sayfa açıklaması. Arkadaşlar bu da abartılmamalı aşırıya kaçmayınız. Yerli Yabancı film anlatım ve yorumları. Film konularının anlatıldığı forum sitesi    gibi yazabilirsiniz.
  3. Keywords: Anahtar Kelime.  Bu kısmı 200 harfe kadar uzun tutabilirsiniz. her kelime arası virgül kullanın.  Film Anlatımları, Film, Anlatım, Konuları, Yorumları, Film Konuları, Film Yorumları
Bunu sayfanızda uyguladığınızda seo nun bir ayağı tamam demektir.Yukarda dikkat etmeniz gereken şeyler var. Mesela virgül aralıkları örnek  araba,çiçek,bahçe   araba, çiçek, bahçe şeklinde olmalı.Türkiyede  Türkiye de Türkiye'de olmalı.
Çünkü virgülden sora boşluk bırakmazsanız google kelime çevirisi yapamaz.Özel isimleri virgülle ayırmazsanız   Türkiyede  kelimesi Türkiye aratmasında en son çıkar. Fakat Türkiye'de derseniz her iki aratmadada avantajlı olursunuz.
Bugünlük bukadar arkadaşlar seo hakkındaki yazıma daha sonra devam edeceğim siz de bildiklerinizi paylaşın.

Seo Optimizasyon. Seo Nasıl Yapılır. | Seo Teknikleri 1. Adım
Evet arkadaşlar dediğimiz gibi seo da en önemli olay title description ve keywords taglarıdır.
Bu kelimeler birbiri ile uyumlu olmalı.Title enfazla 80 kelime olmalı.Diğer ikisi 200'er kelime olmalı.
Google de harhangi bir aratma yaparsanız görürsünüzki pr 2-3-4 sitelerin önüne pr0 siteler geçebiliyor.Bu nedenle seonun en önemli  ayağı meta taglardır bence.

Seo Optimizasyon. Seo Teknikleri. Seo Nasıl Yapılır | Seo Yapmak. 2. Adım
Seo Kelime yoğunluğu. Density
İkinci adımda kelime yoğunluğu ayarlaması yapın. kelime yoğunluğunuz 2 ile 3 arasında olmalı.
Kelime yoğunluğunu ayarlarken 1, 2 ve 3 kelimelik anahtar kelimelerde favoriniz olan kelimeyi en üste çıkarın. örneğin  Film, Online Film, Online Film Izle . Burada online film izleyi arttırırken dolayısıyla film kelimeside artacaktır. Siz hiç bir kelimeyi %3 ü geçirmemeye çalışınız.Benim sayfam ilk sayfa 8. sıradaydı %3 ü %2.7 ye düşürdüm. 7. sıraya çıktı.Emin olmak için bunu defalarca değiştirdim.Sonunda bu teorim doğrulandı ben de size aktarıyorum.Buradan giriş yapıp anahtar kelime yoğunluğunu ayarlayınız.
Seo Sayfa Düzeni.
Sayfada meta tagkar en üste gelmeli ardından içerik ve sayfa başlığı gelmeli.meta tagından hemen sonra menüyü yerleştirdiz ise menüyü daha aşağılara indirin.Sıralama olarak sayfa başlığı ve açıklamasın içerik ve menü olabilir.Neden böyle yapıyoruz.Çünkü normalde descriptionlara göre sıralama yapılıyor. Mesela klasik müzik kelime aramasında descriptionunuzda bu kelime yok ama içerik yazılarında var ozaman descriptionunuz yerine içerik yazınız geçiyor.Bu nedenle description yerine geçebilecek textler meta taglara çok yakın olmalı.
Anasayfaya Açıklama Tanıtım Text / Metin Yazmak.
Websafanızı tanıtan bir metin hazırlayın.Bu metni yazarken sürekli kelime yoğunluğunu kontrol edin.Metnin içine en önemli 2 yada 3 anahtar kelimenizi en az 2 kere yazın.Diğer anahtar kelimeler birerkere anlam bütünlüğünü bozmadan metin içinde yer alabilir.Tekli ikili ve üçlü anahtar kelimeler kullanın ve sıralamasına dikkat edin.Örneğin "antalya mobilya mağzası" şeklinde 3 lü anahtar kelimede bu kelimelerin arasına başka kelime girmeden kullanmış olmaya özen gösterin.Kelime yoğunlu ölçümünde kullandığınız bu anahtar kelimelerin hem en üstlerde hemde %2,5 ve %3 arası değerlerde olmasını sağlayın. Tanıtım yazınızın sayfa düzeninde metalardan sonra ilk 3 sırası içinde olmasına özen gösterin.

Seo Optimizasyon. Seo teknikleri. Seo Nasıl Yapılır | Seo Yapma. 3. Adım
Pr Arttırma. Pagerank Arttırma. Backlink Almak.
Seo optimizasyonda 3. ayak. Pr arttırma ve backlink alma. Pr si yüksek dofollow bloglardan link alın ama link alırken tıklanacak kelime sizin anahtar kelime olmalı.Tıklanınca açılacak site ise sizin site.Bu sayede o kelimede google da önce sıralanır sayfalanırsınız.Birde backlinklerin bulunduğu sayfanın pr değerine bakın çünkü anasayfa pr 5  fakat alt sayfa 0 dır.Backlink almadan önce 2 konuya dikkat edin linkinizin çıkacağı sayfanın değeri ve dofollow olop olmadığı.Bu siteye uye olup yanlızca uyelerin görebileceği dofollow pr 5 bloga backlink bırakın.Bakbi anasayfadan bakarsanız konu başlığından bulursunuz.
Dofollow backlink bulmak. Google Chrome. Seoquake.
Dofollow blogları bulmak için google chrome kurun ve google chrome browser kullanarak seoquake diye google'da arama yapın.Seoquake eklentisini bulup indirin/kurun.Artık google chrome ile arama yaparken her sayfanın pr değerini hemen sayfa linkinin altında göreceksiniz.Bir sayfa içine girdiniz linklerin üzerinde çizik işareti görürseniz bilin ki o sayfa dofollow değil nofollow sayfadır.
Aşağıdaki sayfadan dofollow backlink bulmak hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
Dofollow backlink bulmak
Dofollow Nofollow Backlink.
Dofollow linkler: Arama motorlarının robotları sayfayı ziyaret ettiklerinde bu linkleri takip ederek sizin sitenize yönelirler. 
Nofollow Linkler: Dofollowun tam tersidir. Arama motorları robotlarınca takip edilmezler.Bu iki kavram sitenin referansı mahiyetinde anlam taşır.Google için değerli bir site pr7 veya 8 başka siteye link verip vermeme hakkına sahip olmalıdır.Hiç link verilmesi internet ağının varoluş yasasına aykırıdır çünkü internet ağını birbirinden koparır yani olacak iş değil işte bu iki kavramın püf noktası burada.Hiç link vermezsen olmaz ver ama o link senin arzuna göre takip edilsin veya edilmesin.Arkadaşlar tabi bunları deneyim ve teoriler üzerine anlatıyorum ki aksini idda eden arkadaşlar var.Yani nofollow linkler takip edilir yanlızca pr yönünden faydasızdır diyenler hatta pr yönündende faydalıdır diyenler bile var.Benim görüşüm nofollow linkler takip edilirler fakat pr yönünden hiç faydaları yok yada çok az faydalılar.Fakat hit kazandırırlar ve index aldırırlar.Bazı pagerank değeri yüksek sitelerin backlinklerini incelediğimde bir sürü nofollow görüyorum.Bu nedenle nofollow bilmecesi bana göre henüz çözülmüş değil.
Rel=nofollow kodu linkin dofollow olduğunu gösterir.
Link içinde şu şekilde kullanılır. <a href="www.falancasite.com" rel="nofollow">falancasite</a>

DİKKAT - External Nofollow Değildir.
<a href="www.falancasite.com" rel="external">falancasite.com</a>
Bu şekilde link görürseniz nofollow zannetmeyiniz.Extarnalin görevi sayfayı başka pencerede açmaktır.Aynı target _blank komutunda olduğu gibi.

Not: Dün page rank güncellemeleri yapıldı. 3 nisan 2010 saat 10:05 de başladı yaklaşık 2 saat sürdü.Bu yazıyı hazırladığım bakbi formu pr2 oldu.175 adet çok sağlam backlink eklediğim sitem pr1 oldu.Hiç önemsemediğim ve 5 adet link aldığım içeriği olmayan sitem pr2 oldu.Sonradan anladımki backlinkin sayısı değil kalitesi önemliymiş.Pr4 beklerken pr1 olan sitemin alt sayfaları pr0 ve pr1 olmuşlar.Bunuda ana sayfada 45 link çıkışım vardı hepsi kendi alt sayfalarımdı.Yani sanıyorum dağılmış pr nin etkisi.Bu nedenle anasayfadan mümkün olduğunca az çıkış verelim.Anasayfadan verdiğimiz o az çıkıslı sayfalarada ayrı ayrı  backlink alalım arkadaşlar.Anasayfamdan 4 link çıkışım var.50 link çıkışını 5 ana link çıkışına paylaştırdım ve o 5 sayfaya ayrı ayrı backlink alıyorum.

Seo Nasıl Yapılır. Seo Yapmak
Asp Seo yapmak. 404.asp seo. Hata sayfası ile seo Yapmak.
Mantık: 404.asp  sayfası hata sayfasıdır. Olmayan bir sayfa yazdığınızda direkt bu sayfaya yönlenir ve 404.asp sayfası açılır.Bu olayın seo olarak kullanılması ana mantıktır.
404.asp Seo Nasıl yapılır. 404.asp sayfası içine include kodlarıyla açılması istenen sayfa yazılır.Mesela urunlerimiz.asp sayfası 404.asp sayfası içinde çalışır.Siz site domain adresinden sonra ne yazarsanız yazın hata sayfası açılacağından ve hata sayfası olarakta içine include ettiğiniz(eklediğiniz) sayfa açılacağından olmayan bir sayfa yazsanızda urunlerimiz.asp çalışır.
mesela www.elektrikurun.com/ucuz-satılık-toptan-elektrik-urunlrimiz.html   yazdınız diyelim.
sayfanız asp ama uzantınız html oldu.Böyle bir sayfa yok ne olacak 404.asp sayfası açılacak.404.asp sayfası normalde sizi böyle bir sayfa bulunamadı diye uyarıcağına için include komutu kullanıp başka sayfa eklediğinizden urunlerimiz.asp sayfası açılacak ama uzantısı html olacak.
404.asp Seo nun Ne Faydası Var. Daha kolay indexlenecek.Sayfa ismi ve meta tagların uyumu tam olacağından daha ön sıralarda sayfalanacak.7emlak sitesi benim bu uygulamayı yaptığım bir site ziyaret edip inceleyebilirsiniz.

Google Cezaları. Google'da 1. sayfadan düşmek. 1. sayfadan 5. sayfaya düşmek.
Normal sitelerin firma siteleri gibi bu tür cezalara maruz kalacağını sanmıyorum arkadaşlar.
Çoook aşırıya kaçan siteler için bu cezalar söz konusu olabilir.Cezaların mahiyeti tam olarak bilinmesede sonuçları arama sonuçları sıralamasında kendini gösteriyor.Benim burda cezadan çok kendi sitesini cezalanmış zannedenlere uyarılarım olacak.
SEO Meta tag hataları. Seo Kodlama hataları.
Bazen kodlarla oynarken hatalar düşüyoruz ve farketmiyoruz.Ufacık bir hata yüzünden sayfadaki meta description okunmaz oluyor.
Arama motoru bakıyo description yok gidiyor içerikten yada resim açıklamasında kelimeler alıp description yerine kullanıyor bu sebeple sayfam googlede 1. sayfadan 5. sayfaya düştü.Tesadüfen fark edip düzelttim sayfam eski yerini aldı.Hata şuydu  body tagı meta tagların üstüne çıkmış ilk sıradaydı.Metaların altına aldım düzeldi.
SEO Asp Include Hataları.
Aps de sayfaları anasayfanın içine include komutu ile geçiriyoruz.Bu anasayfaya eklediğimiz sayfalara herbirine ayrı meta yazdıysak hepsi anasayamız olarak gözüktüğü için birçok meta etiketi ardarda oluşuyor.Bu durumda robotları şaşırtıyor.
SEO H1 Tagı Kullanımı.
H1 tagı gerçekten çok güçlü bir tag olmuş seoda.Fakat çok dikatli kullanılmalı.Title olmayan sayfada h1 tagı direk title yerine geçiyor.Bura sorun yok.Fakat meta olan sayfada kullandığınızda kelime ilişkisi çok önemli çünki yine bir karışıklık olabilir ve meta tagınız yerine okunabilir.Buda sayfanızın ilk siradan düşmesiyle sonuçlanır.
SEO Javascript Hataları.
Resim uygulamalarında javascript yerleştirme hataları genellikle oluyor.Mümkün olduğu kadar sayfanın en altına yarleştirin script kodları.Meta gagların düzgün okunmamasına sebep oluyor.

1. Meta Etiket Düzenlemesi
  2. Domain adı ve meta ile uyumu
  3. Kelime yoğunluğu
  4. Sayfa yerleşim düzeni
  5. Ana sayfa açıklama metni

Değerli arkadaşlar yukarıda tüm yazımız boyunca açıkladığımız seo adımlarını özetledim.
bu adımları yaparsanız zaten %80 hedefe ulaşmış olursunuz.Geri kalan %20 ise istikrarlı olmak sitenizle ilgilenmek güncel tutmak ve zaman olacaktır.Çünki domain yaşıda sıralama kriteridir.
Arkadaşlar ben konu uzmanı yada eğitimlisi değilim.4 ayımı seo konusuna harcamış sizden biriyim.Tecrübem o ki seo üzerine okuduğunuz herşey doğru değil.Bir çoğu duyum ve teoriden ibaret.Benim size aktardıklarım deneyimlerim.Birde benim sizden ticari bir çıkarım yok.Bu nedenle acabamı  sorusu olmadan dediklerimi uygulayabilirsiniz.
Sizin doğruluğundan emin olduğunuz seo tiyolarınız varsa mesaj yazın paylaşın.Paylaşmak güzeldir.
Nasıl ki yoldan bir taşı alıp kimse takılıp düşmesin diye kenara koymak sadaka ise dinimizde bu tür konuları paylaşmak da sadaka yerine geçer.Bir başka konuda görüşmek üzere hoşçakalın.

Düzenleyen volkan - 24 Nisan 2010 Saat 22:50

seo, seo hosting, seo hizmetleri

Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
Mert Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Mert Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mart 2011 Saat 18:55
konunuzu sitemde paylaştım kaynakda belirttim eğer problem olcaksa m.kunkcu35@gmail.com mail atarsınız hocam

Yukarı Dön
volkan Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 446
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı volkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mart 2011 Saat 04:03
Problem yok kullanabilirsiniz yalnızca konu ismini değiştirip ikame bir isim kullanırsanız daha geniş insan kitlesine ulaşacaktır.

İnternet Download Manager Programını İndirip Kurun.Online Filmleri Bu Programla İndirip Seyredebilirsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.64 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2009 Web Wiz

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.